Minu esimene 3D masinkontrolli süsteem

Minu esimene 3D masinkontrolli süsteem

Sellest postituses leiad vastused ja nõuanded, mida silmas pidada kui hakkad soetama esimest 3D masinkontrolli süsteemi ja millised lisakuludega peab arvestama opereerimisel.

Nagu nimetusest saab välja lugeda – tegemist 3D-ga, mis tähendab, et masin on võimeline ennast ja tööagregaati ruumis positsioneerima. Aga kuidas see siis käib?

Kui Xsite süsteem on paigaldatud ja kalibreeritud. Siis selleks, et masin oleks Online – peab paigaldama parda-arvutisse SIM-kaardi, mille saate kohalikelt teenuse pakkujatelt (Telia, Elisa,Tele2). Orienteeruv kuutasu kuni 10€+km /kuus

Kindlasti peate 3D süsteemi paigaldamisel arvestama, erinevate objektide n.ö. 3D valmidusega ehk kui objektil puudub oma baasjaam, siis on vajalik see kas paigaldada või kasutada tavaliselt Trimble VRS teenust (need on tasulised).

Baasjaama paigaldus + seadmete rendi maksumusena tulebarvestada 500…1000€+km kuus

Trimble VRS on litsentsipõhine ning maksab ~100€+km kuus

Täpsem info:https://geosoft.ee/vrs-now/ 

Kui teete alltöövõttu ja peatöövõtjal on objektil oma baasjaam püsti, siis saab tavaliselt sellega ühendada. Samuti on 3D masinjuhtimise seadmete korral oluline teada, missuguseid satelliitsüsteeme masin toetab, sest see mõjutab otseselt töötava masina täpsust objektil.

Xsite masinkontroll toetab kõiki enamlevinud sateliitsüsteem GPS, Glonass, Galileo ja Beidou.

Novatroni Xsite masinjuhtimise seadmete ja võimalustega võite hetkel tutvuda: www.novatron.fi.

Tõnis Vään
Infratugi OÜ
+372 515 1448

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga